Zmena riadenia vo FN Nitra

Od 15. mája 2017 sa zmenil spôsob riadenia Fakultnej nemocnice Nitra. Tak ako aj v ostatných zdravotníckych zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti MZ SR aj FN Nitra vedie kolektívny štatutárny orgán – Rada riaditeľov. Ide o ďalší mechanizmus vedúci k štandardizácii procesov v oblasti riadenia a kontroly zdravotníckych zariadení.
Výberové konanie na obsadenie miesta člena štatutárneho orgánu – ekonomického riaditeľa, generálneho riaditeľa a medicínskeho riaditeľa štátnej príspevkovej organizácie Fakultná nemocnica Nitra sa uskutočnilo v dňoch 5. a 27. októbra 2017 na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky.
Záverečné hodnotenie výberového konania sa uskutočnilo dňa 27. októbra 2017, v rámci ktorého výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov výberového konania (písomné overenie odborných znalostí uchádzačov a projekty stratégie rozvoja organizácie) pridelením bodov
na individuálnych hodnotiacich hárkoch a na základe sumárneho súčtu bodov určila výsledok výberového konania nasledovne:

generálny riaditeľ – MUDr. Kamil Koleják, PhD.,MSc.
medicínsky riaditeľ – MUDr. Marián Bakoš PhD.,MHA
ekonomický riaditeľ – Ing. Peter Urbán
s platnosťou od 1.11.2017.