Veľkokapacitné odberové miesto vo Fakultnej nemocnici Nitra

Pre účely odberov vzoriek na testovanie prítomnosti ochorenia COVID-19 je zriadené vo  FN Nitra VEĽKOKAPACITNÉ ODBEROVÉ MIESTO (VOM).

VOM sa nachádza v areáli FN Nitra, dostupné bránou zo Špitálskej ulice (viď. obrázok č.1). Areál je vyznačený (ohradený) páskami označujúcimi zákaz vstupu osobám. Je vytvorený koridor zvlášť pre osoby prichádzajúce na odber peši a zvlášť pre osoby na aute. Nasopharyngeálne výtery sú realizované cez pohotovostné okienka unimobunky. V areáli Vás budú usmerňovať zamestnanci policajného zboru a poverený zamestnanec FN Nitra.

Odbery sú realizované v pracovných dňoch PO – PIA v čase od 7,00 do 10,00 hod., počas víkendu od 7,00 do 9,00 hod. Vyšetrenie sa vykonáva pre držiteľov COVID-PASSu a samoplatcov.

Na odber za účelom testovania na ochorenie COVID-19 sa pacient objednáva nasledovne:

• mobilná aplikácia ,,Moje ezdravie“
  • internetová stránka korona.gov.sk
  • obvodný lekár/RÚVZ

kliknutím na obrázok si mapu zväčšíte.