Otvorenie onkologickej poradne pre pacientov vo Fakultnej nemocnici Nitra

Po vzore a skúsenosti z Národného onkologického ústavu v Bratislave a Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach otvárame tretiu poradňu pre onkologických pacientov v Nitre. Poradne prevádzkuje Občianske združenie NIE RAKOVINE, ktoré pomáha pacientom a príbuzným onkologických pacientov.
Združenie založil televízny moderátor Patrik Herman a redaktorka RTVS Jana Pifflová-Španková spolu s lekármi a odborníkmi pred 14-timi rokmi.

Poradňa sa bude nachádzať priamo v priestoroch FN Nitra. Pacienti, ktorí sú vyčerpaní z liečby, tak nemusia blúdiť po meste, ale pomoc ich čaká na mieste, ktoré majú najbližšie.
Radiť v poradni budú pacientom už vyliečení, bývalí pacienti nemocnice, lebo pacient pacientovi rozumie najlepšie. ❤️❤️❤️
Vyliečení pacienti teda súčasným pacientom, ktorí sú v liečbe alebo ktorí sa práve dozvedeli svoju smutnú diagnózu radia, ako sa vysporiadať so všetkými oblasťami života. Okrem pacientskych poradcov pôsobia v poradni aj odborníci – psychológovia a sociálni poradcovia, ktorí poskytujú pacientom cenne rady napr. o nárokoch na sociálne dávky a kompenzačné pomôcky.
Je to obrovská motivácia pre súčasných pacientov – vidieť živého a vyliečeného pacienta, ktorý sa teší zo života. A rovnako je to motivácia aj pre našich pacientskych poradcov – získali ďalší dôvod, prečo žít, pocit ďalšej užitočnosti.

Poradňa bude vo Fakultnej nemocnici Nitra fungovať každú stredu, od 9-12 hod. v priestoroch Oddelenia radiačnej a klinickej onkológie. Za pacientmi však naši poradcovia a odborníci budú aj chodiť, či už k lôžku, alebo do čakární.