Oddelenie patológie našej nemocnice je jediným štátnym akreditovaným medicínskym laboratóriom v odbore patológia na Slovensku

V apríli 2019 Oddelenie patológie Fakultnej nemocnice Nitra absolvovalo posudzovanie na mieste posudzovacou skupinou zo Slovenskej národnej akreditačnej služby (SNAS). Na základe výsledku jej posudzovania udelila SNAS Oddeleniu patológie našej nemocnice Osvedčenie o akreditácii podľa  normy 15 189:2012 pre medicínske laboratóriá platné od 13.09.2019. Oddelenie patológie je spôsobilé vykonávať podľa tejto normy histologické vyšetrenia, imunohistochemické vyšetrenia, špeciálne a cytologické vyšetrenia. Akreditácia podľa normy pre medicínske laboratóriá zabezpečuje kvalitu práce nielen oddelenia patológie, ale aj nášho zdravotníckeho zariadenia, nakoľko sa oddelenie patológie v spolupráci s ostatnými medicínskymi odbormi podieľa na určení diagnózy, štádia, liečby a prognózy ochorení.  Máme obrovskú radosť, že týmto krokom sa môžme titulovať ako jediné štátne akreditované medicínske laboratórium v odbore patológia na Slovensku.