Minister zdravotníctva navštívil nemocnicu v Nitre

Minister zdravotníctva Marek Krajčí po kontrole vo fakultnej nemocnici v Nitre: „Bol som viac ako nadšený, čo sa za dva týždne novému vedeniu podarilo,“ povedal. Nemocnica zriadila mobilné odberové miesto, začali aj testovať vo vlastných laboratóriách.
Kapacita je 90 testov denne. Infektológovia kontrolujú aj stav pacientov v danom regióne.

Nemocnica podľa ministra aj sama zháňa a nakupuje ochranné pomôcky.

Nemocnica postupne zvyšuje aj počty operácií. Novinkou je vytvorenie dvoch samostatných nemocničných jednotiek. „Každá má samostatný urgentný príjem, diagnostické a rádiodiagnostické zložky, lôžkové oddelenia, operačné sály, pôrodnicu a zložky oddelení intenzívnej medicíny. Jedna jednotka je vyhradená pre pacientov bez nového koronavírusu, druhá pre pacientov s pozitívnym výsledkom,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice Milan Dubaj.

Zdravotnícke zariadenie v Nitre využíva aj tzv. plávajúce lôžka.
„Lôžka nedelíme podľa odbornosti, ale podľa negativity či pozitivity pacienta na COVID-19. Jediné delenie je delenie na operačné a neoperačné lôžka,“ povedal riaditeľ nemocnice. Nemocnica je vďaka tomu pripravená v priebehu krátkej doby reprofilizovať lôžka podľa potreby.