Nová odsávačka mlieka pre matky na Neonatologickom oddelení

Veľká vďaka patrí Občianskemu združeniu Malíček, ktoré venovalo Neonatologickému oddeleniu našej nemocnice odsávačku mliečka pre matky predčasne narodených bábätiek. Tieto potrebujú materské mlieko viac, ako ktokoľvek iný. Práve pre to, že  ak sú umiestnené v inkubátore, mamy ich nemôžu dojčiť. V takom prípade hrozí, že ich už nebudú dojčiť nikdy, alebo im laktáciu pomôže naštartovať odsávačka materského mlieka. Slovenské nemocnice však doteraz nemali na svojich oddeleniach profesionálne odsávačky materského mlieka, no Fakultná nemocnica Nitra sa takou pýšiť už môže.   Občianske združenie Malíček v tomto projekte pokračuje už tretí rok a v týchto dňoch distribuuje profesionálne odsávačky materského mlieka do ďalších jedenástich  slovenských nemocníc vďaka grantu  UniCredit bank 2020.