Fakultná nemocnica Nitra Kliniky Chirurgická klinika

Chirurgická klinika

Vážení pacienti,

od 01.10.2023 sa môžete objednať na Chirurgickej klinike v Nitre na  vybrané chirurgické výkony aj v rámci jednodňovej chirurgie. Našou snahou je poskytnúť Vám kvalitnú, vysokošpecializovanú zdravotnú starostlivosť,  s maximálnym dôrazom na požiadavky pacienta.

Náš kolektív lekárov a sestier je na vysokej profesionálnej úrovni s dlhoročnými skúsenosťami. Veríme, že nám prejavíte dôveru a rozhodnete sa pre naše zdravotnícke zariadenie.

OZNAM

Vážení pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 17.08. 2023 je povinné pre každého pacienta objednať sa na vyšetrenie do všetkých odborných chirurgických  ambulancií Chirurgickej kliniky FN Nitra. Výnimku tvorí iba chirurgická príjmová ambulancia.

Objednať sa môžete každý deň v čase od 10:00-12:00 na telefónnom čísle 037/6545 633. Prosíme dodržať určený čas na objednávanie. Okrem určeného času Vás nebude možné objednať na vyšetrenie. Ak navštívite našu odbornú poradňu a Váš zdravotný stav vyžaduje ďalšiu kontrolu objednáme Vás automaticky pri Vašej návšteve.

Ďakujeme za porozumenie

Ambulantný úsek

Ambulanntný úsek je lokalizovaný na prízemí chirurgického pavilónu. Je tvorený všeobecnou – príjmovou ambulanciou a odbornými ambulanciami: kolorektálnou, hepatobiliárnou, detskochirurgickou, endokrinnochirurgickou a ambulanciou pre ochorenia prsnej žľazy. Ambulantná časť je vybavená modernými diagnostickými prístrojmi, ktoré umožňujú realizovať abdominálnu, endoanálnu a transrektálnu ultrasonografiu, sonografické vyšetrenie prsnej žľazy, štítnej žľazy.

Lôžková časť

Nachádza sa na 3. poschodí chirurgického pavilónu. Je rozdelená na 2 úseky – muži, ženy, so zvlášť oddelenou detskou izbou. K dispozícii je 50 štandardných lôžok v 16-tich trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a jednej dvojlôžkovej izbe s vlastným sociálnym zariadením.

Lôžková časť chirurgickej kliniky má k dispozícii  5 nadštandardných izieb so samostatným sociálnym zariadením. Nadštandardná izba sa poskytuje za príplatok 30€ na deň pobytu. Vzhľadom na obsadenosť týchto izieb je potrebné požiadať o lôžko pri objednávaní operačného výkonu. So žiadosťou sa obráťte na objednávajúceho lekára.

Súčasťou chirurgickej kliniky je aj JIS (jednotka intenzívnej starostlivosti), ktorá poskytuje starostlivosť pacientom na 9 lôžkach a je lokalizovaná na 1.poschodí pavilónu chirurgických disciplín.

Diagnostika

Kompletná klinická diagnostika ochorení orgánov, brucha, štítnej žľazy, prsnej žľazy – core-cut biopsia, predoperačná identifikácia nepalpovateľných lézií prsníka. Endoskopická diagnostika akútnych krvácaní do hornej časti tráviaceho traktu, benígnych a malígnych ochorení tráviaceho traktu. Ultrasonografická diagnostika ochorení orgánov dutiny brušnej, štítnej žľazy.  Laparoskopická diagnostika pri náhlych príhodách brušných. Diagnostika vrodených vývojových chýb u detí.

Nadštandartná diagnostika

Inštrumentálne vyšetrenia: endoanálna transrektálna ultrasonografia, pudendal nerve terminal motor latency ( PN TML ), elektromyografia koncentrickou ihlou, colonic transit time, elektrostimulácia sfinkterov a puborektálnej sľučky, implantácia portov na lokoregionálnu aplikáciu cytostatík, vyšetrenie rektálnej elektrosenzitivity, evakuačná defekografia, análna a rektálna manometria.

Rozsah liečebných možností

Chirurgická liečba náhlych príhod brušných.

Kompletná liečba zhubných aj nezhubných ochorení  žalúdka, podžalúdkovej žľazy, žlčníka, žlčových ciest, pečene, čreva, konečníka , štítnej žľazy, prištítnych teliesok.

Chirurgická liečba zhubných aj nezhubných nádorov prsnej žľazy, vrátane nepaľpovateľných lézií prsníkov.

Miniinvazívne laparoskopické operácie ochorení žlčníka, hernií (prietrží), ahalázií, GERD, tumorov hrubého čreva,  torakoskopické sympatektómie, liečba pneumotoraxu.

Okrem rozsahu všeobecnej chirurgie poskytujeme starostlivosť a spektrum chirurgických operačných výkonov v rámci nadstavbových oblastí chirurgie.

 

  • Chirurgia pažeráka
  • Chirurgia žalúdka
  • Chirurgia tenkého a hrubého čreva
  • Chirurgia žlčníka a žlčových ciest
  • Chirurgia pečene
  • Chirurgia podžalúdkovej žľazy
  • Chirurgia štítnej žľazy a prištítnych teliesok
  • Chirurgia prsnej žľazy
  • Detská chirurgia
  • Miniinvazívna chirurgia

Návštevné hodiny na klinike: 

Pondelok – piatok od 15.00 hod. – 17.00 hod.

Sobota-nedeľa (sviatky) od 14.00- 16.00 hod.

JIS    Pondelok-nedeľa od 15.30 hod.- 16.30 hod.

 

 

Čo všetko treba vedieť pred hospitalizáciou – DETI 

Čo všetko treba vediet pred hospitalizáciou – Dospelí 

Cenník pre samoplatcov 

jazyk »