Štedrý dar pre onkologických pacientov našej nemocnice

Na Oddelení radiačnej a klinickej chemoterapie našej nemocnice  pribudlo nové vybavenie. Vďaka daru občianskeho združenia NitraOnko sme dostali šesť horizontálnych volumetrických púmp určených na dávkovanie chemoterapie.

Združenie získalo na nákup zariadenia 5000 eur od Medzinárodného klubu žien v Bratislave. Cena jednej pumpy je 984 eur, združenie NitraOnko preto dofinancovalo projekt z vlastných zdrojov sumou 904 eur.  Volumetrické pumpy sú charakteristické prehľadným dotykovým displejom, veľmi jednoduchým ovládaním a vysokou presnosťou dávkovania. Slúžia na dávkovanie chemoterapie pacientom z infúznych fliaš a vakov pomocou bežne dostupných infúznych setov rôznych výrobcov. Volumetrická pumpa ponúka možnosť zmeny rýchlosti počas dávkovania, automatické otváranie a zatváranie predných dvierok, záznamu udalostí, možnosť pripojenia čítačky čiarových kódov i jednoduchý upgrade. Nitrianska nemocnica už volumetrické pumpy používa, počet onkologických pacientov však neustále narastá a potrebuje ich viac.

„Preto sme sa rozhodli tieto prístroje darovať. Vďaka nim sa okrem iného zvýši aj komfort zdravotných sestier a pacientov pri dávkovaní chemoterapie,“ informovalo združenie NitraOnko.