Nemocnica doteraz vyšetrila 867 pacientov s podozrením na koronavírus, niektoré výsledky sú i pozitívne

Na Infekčnej klinike Fakultnej nemocnici v Nitre bolo vyšetrených k 14.4.2020 867 pacientov, ktorí došli do nemocnice so symptómami podobnými chrípke.

U 29 z nich sa podozrenie na ochorenie koronavírusom potvrdilo a jeden pacient sa z ochorenia vyliečil“ povedala prednostka Infekčnej kliniky FN Nitra MUDr. Ľubica Piesecká, PhD., s tým, že väčšina z nich zostala v nemocnici.

Nemocnica je pripravená technicky aj personálne prijať pacientov nakazených novým koronavírusom.

Ešte v polovici februára sa konal nácvik ako takého pacienta manažovať.

Nácvik prebiehal za prítomnosti nielen pracovníkov infekčnej kliniky, ale aj urgentného príjmu, zástupcov Útvaru krízového riadenia, vedenia nemocnice, ako aj zástupcu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

ČO ROBIŤ, AK MÁM PODOZRENIE NA NÁKAZU KORONAVÍRUSOM?

Pokiaľ máte symptómy pripomínajúce chrípku (bolesť svalov, dýchavičnosť, únavu) a mali ste úzky kontakt s niekým, kto má COVID-19 telefonicky kontaktujte svojho lekára a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitra – 0948 495 915 a informujte ich o kontakte s nakazenou osobou, prípadne o svojom pobyte v rizikovej oblasti.