Moderný spôsob miniinvazívnej endoskopickej operácie polypov na hrubom čreve a konečníku vo FN Nitra.

Milí naši pacienti. Tešíme sa, že Vás môžme informovať o výkone, ktorý sa podaril na Gastroenterologickej ambulancii Internej kliniky po prvýkrát v histórii FN Nitra. Naši šikovní lekári zrealizovali prvú ESD (endoskopickú submukóznu disekciu) polypu konečníka. Ide o moderný spôsob miniinvazívnej endoskopickej operácie veľkých polypov v žalúdku a hrubom čreve. Tento endoskopický výkon zabezpečuje pacientovi rýchlejšie hojenie rany, skracuje dĺžku hospitalizácie a zachovanie orgánu, bez nutnosti jeho odstránenia. Takouto metódou možno často odstrániť i veľké polypy, ktoré predtým bolo treba riešiť v celkovej anestézii otvorenou chirurgickou operáciou.