Jozef Krajčo (42): Ďakujem nemocnici za záchranu života

Nebyť lekárov nitrianskej nemocnice, už nie som medzi živými.

Pomohol mi zákrok, ktorý robia v gastroenterologickej ambulancii Internej kliniky v nitrianskej nemocnici a mohli mi ho urobiť vďaka prístrojom, ktoré sa tu nachádzajú. A samozrejme lekárom, ktorí začali takéto operácie robiť.

Všetko to začalo v marci 2018, kedy som podstúpil laparoskopickú operáciu žlčníka. Tá dopadla dobre, ale asi po mesiaci som dostal záchvat podobný žlčníkovému.

V nemocnici mi oznámili, že sa mi spravila cysta okolo pankreasu, mal som tam veľa tekutín. To bol začiatok môjho takmer trojmesačného pobytu v nemocnici.

Môj zdravotný stav sa skomplikoval dvoma akútnymi zápalmi. Operovať ma nemohli, pretože by som dostal otravu krvi. Až spomínaným zákrokom (zavedením drenáže) sa podarilo môj stav stabilizovať.

Týmto sa chcem úprimne poďakovať kolektívu Jednotky intenzívnej starostlivosti Chirurgickej kliniky, Jednotky intenzívnej starostlivosti Internej kliniky a kolektívu Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Nitra.

Ďakujem sestričkám, zdravotníckym asistentom za zodpovednú obetavú prácu a príkladnú starostlivosť, ktorá mi bola poskytnutá počas moje hospitalizácie.

Moje srdečné ďakujem patrí prednostovi doc. MUDr. Jozefovi Korčekovi, PhD. a jeho tímu chirurgov. Osobitné poďakovanie patrí MUDr. Milanovi Dubajovi, PhD. a gastroenterológovi MUDr. Tomášovi Štrpkovi a jeho tímu.

Spokojný pacient Jozef Krajčo, Nitra