Do nitrianskej nemocnice sa vrátil kvôli ďalšej operácii

Ľudovítovi Gubanovi (63) z Bratislavy v nitrianskej nemocnici operovali už druhý bedrový kĺb. ,,Kým by ma raz zoperovali v Bratislave, v Nitre som absolvoval už dve operácie,“ hovorí.

Prvú operáciu ľavého bedrového kĺbu postúpil Bratislavčan vo Fakultnej nemocnici v Nitre minulý rok v septembri. Rýchlo sa zrehabilitoval, aby mohol absolvovať výmenu aj pravého bedrového kĺbu. „To, že si vyberiem nitriansku nemocnicu som ani na chvíľu nezapochyboval,“ hovorí s tým, že ho tu privítali ako starého známeho.

V Bratislavskej nemocnici v Petržalke totiž dostal prvý termín na operáciu až na máj 2020. No kvôli silným bolestiam nechcel čakať. Tak začal hľadať, kde by ho operovali skôr. „Odmietli ma v mnohých nemocniciach, okrem nitrianskej. Keď mi povedali, že operáciu môžu uskutočniť do dvoch týždňoch, neveril som vlastným ušiam,“ dodáva s tým, že keby mal čakať na operáciu v Bratislave, v Nitre už absolvoval dve.

Pán Guban je veľmi spokojný aj so zdravotnou starostlivosťou. Pochvaľuje si prístup lekárov, sestier aj zdravotníckych asistentov. „Aj upratovačky sú tu milé, pozdravia a nešomrú. Vždy je všetko čisté,“ hovorí. Tiež nedá dopustiť ani stravu. „Jedlo je tu vynikajúce, týmto pozdravujem kuchárov aj kuchárky, hoci som ich vôbec nevidel,“ poznamenal.

Poďakovanie

„Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať za starostlivosť celému oddeleniu ortopédie a rehabilitácie, operoval ma pán doktor Ledényi, patrí mu veľká vďaka, pozdravujem pani prednostku Királovú a vrchnú sestru Slamkovú.“