Darčeky pre novorodeniatka

Tieto malé krásne nožičky ?sme dnes ráno boli obliecť do ponožiek od spoločnosti TATRASVIT SVIT – SOCKS, a.s., a ESA LOGISTIKA, s.r.o., ktoré darovali Nadácii Križovatka vecné dary, a tá v tomto predvianočnom čase ich venovala nášmu Oddeleniu neonatológie.
?TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s., je tradičný výrobca ponožiek a pančuchových nohavíc.
Pletiarenska výroba a výroby pančuchových výrobkov má pod Tatrami v meste Svit viac ako 85-ročnú tradíciu. Prvé pančuchové pletacie stroje boli inštalované v roku 1934, zakladateľom firmy a tradície tejto pletiarenskej výroby bol český podnikateľ Tomáš Baťa. Dnes je pokračovateľom tejto výrobnej tradície akciová spoločnosť TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s., so sídlom vo Svite.
?ESA LOGISTIKA je jednou z popredných logistických spoločností so zastúpením v štyroch štátoch strednej Európy (ČR, SR, Poľsko, Maďarsko). Zameraná na poskytovanie komplexných logistických riešení s maximálnou mierou ohľaduplnosti k životnému prostrediu.
?Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 šíri ako jediná v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu ako aj rôznou technikou alebo darmi.
?Na najmenšie bábätká, ktoré sa rodia v našej nemocnici, si spomenulo aj OZ Veselé Chobotničky, ktoré nám darovalo plachtičky na vankúše a vankúšiky do inkubátorov.
Všetkým sponzorom z celého ❤️ úprimne ďakujeme ?