Čo raňajkujú mamičky na Oddelení šestonedelia v našej nemocnici

Je nám ľúto, keď sociálne siete obiehajú fotografie, ktoré nie vždy odrážajú realitu. Zverejnená totiž bola jedna taká z raňajok na Oddelení šestonedelia Gynekologicko-pôrodníckej kliniky našej nemocnice. Nedalo nám to, tak sme sa na toto oddelenie vybrali aj my, aby sme zistili, či kocka masla a rožky sú realitou.

Opak je pravdou. Na fotografii totiž mamička zabudla odfotografovať mliečny pult, pult s ovocím a taktiež raňajky servírované matkám po sekcii.

Mamička, Martina Kozárová, ktorá je druhý deň po sekcii hospitalizovaná tiež na Oddelení šestonedelia nitrianskej nemocnice si stravu pochvaľuje: „Strava pre matky po sekcii je iná, tekutá. Ja som bola spokojná. Na raňajky som dostala mliečko, jednak aj kakao, čiže dve šálky tekutej stravy. Nemala som pocit, že toho bolo málo, zasýtilo ma to. Po  sekcii by som ani inú stravu do seba nedostala, keďže ide o operačný výkon strava musí byť náležitá.“

Raňajky mamičiek po sekcii

Martina je druhorodička a aj svoju prvú dcérku Nelku rodila v nitrianskej nemocnici. „Ja mám len pozitívne skúsenosti. Tento druhý pôrod bol ešte o čosi ľahší, lebo som vedela čo mám očakávať.“ Nelka rozhodla o mene sestričky, dvojdňová Ninka zatiaľ sníva o mamičkinom mliečku.

Mamičky Simona a Zita Trojkráľový sviatok strávili v nitrianskej nemocnici aj so svojimi novonarodenými dcérkami. Na raňajky dostali nie len vianočku, ale aj med, maslo, či jogurt. „Neočakávame luxus, strava je dostačujúca. Neprišli sme do reštaurácie, ale do nemocnice.“ 🙂